logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 1988

Vesnicí roku v Karlovarském kraji se stala Krásná u Aše

Z měst

Krásná u Aše si odnesla nejvyšší ocenění z krajského kola soutěže Vesnice roku. Zlatou stuhu získala za úpravy obce, společenský život, práci s mládeží i péči o zeleň. Obec obdržela za první místo 160.000 korun od Karlovarského kraje.

Vysoké teploty vyhnaly lidi k vodě

Z měst

Útokem jsou brány vodní nádrže, ve kterých je možné se koupat. Tropické počasí trávili lidé na Ašsku ve Studánce u rybníka, v Podhradí na přehradě či u venkovních bazénů.

Slavnosti purkrabího Půty v Lokti měly jedinečnou středověkou atmosféru

Kultura

Tradiční slavnosti na hradě Loket se konaly 8. a 9. srpna 2015. Dobová vystoupení rytířů, přehlídka dobových řemesel, jarmark, hudba a tanec i ukázka sokolnictví čekaly návštěvníky na nejkrásnějším hradě na západě Čech.

Ašští bajkeři pořádali triatlon v Podhradí

Sport

Další ročník závodu Ašský X – triatlon připadl na neděli 9. srpna 2015. Novinkou byla štafeta.

Stovky kilogramů dřeva v milíři zapálili v Aši Němci

Z měst

Rodina Caranů připravila na středu 5.8.2015 pro své přátelé z německého Rostocku milíř. Ten měl být důkazem toho, že uhlíři drží slovo a že hranice mezi státy nejsou žádnou překážkou před udržováním společných tradic.

Krásné bydlení pro handicapované bude brzy využito

Z měst

V Aši bylo díky dotacím postaveno bydlení pro osoby se zdravotním postižením. To má společně s chráněným bydlením transformovat sociální služby a pomoci postiženým lidem se začleněním do běžné společnosti v přirozeném prostředí.

Stolní tenisté pod dozorem hvězd trénují ve Františkových Lázních

Z měst

Mládež z celé republiky se sjela na soustředění do Františkových Lázní. Mladé nadějné hráče stolního tenisu trénují bratři Gavlasové.

Dolíška je bez vody – opravuje se hráz a zachraňují živočichové

Z měst

Mlýnský rybník v Hranicích u Aše se dočkal oprav. Rybáři oblíbený rybník musel být vypuštěn kvůli opravě hráze a budování bezpečnostního přelivu. Cílem projektu je v budoucnu pomoci i rozmnožování několika druhů vodních živočichů a obojživelníků.

Ašský region se dočkal po 15 letech lékařské pohotovosti

Z měst

V ordinaci MUDr. Konstantinidise ve Skřivánčí ulici v Aši bude od 1. srpna 2015 fungovat o svátcích a víkendech lékařská pohotovostní služba.

Práce na opravách komunikací pokračují

Z měst

Střední opravy komunikací se v Aši dotknou několika ulic. Firmy postupují podle harmonogramu. Vše by mělo být dokončeno v září.