logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 2364

Alena Vávrová křtila v ašské knihovně svou novou sbírku básní

Kultura

Spisovatelka z Františkových Lázní, která je držitelkou ceny Pražské imaginace z nadace Bohumila Hrabala a Mobelovy ceny za poezii, pokřtila novou sbírku Harlekýn na římse.

Cheb hledá využití pro historické objekty

Z měst

Bývalé Kulturní a společenské středisko (KaSS) v Kamenné ulici v Chebu by mělo nabídnout prostory pro mladé umělce. Umělecká škola by mohla využít nádherné prostory bývalého kláštera. Plánované investice jsou v řádech desítek milionů.

Vernisáž Lomo Challenge zaplnila novou restauraci

Kultura

V sobotu 15. února 2014 přišla stovka lidí na vernisáž výstavy Lomo Challenge. Čtyřicítka fotografií byla ohodnocena jak diváky, tak pořadateli i profesionálním fotoklubem.

Divadelní představení sledovali diváci ze školních lavic

Kultura

Vynikající Oldřich Navrátil se divákům představil v divadelním monodramatu Válka profesora Klamma. Jednomu z nejhranějších titulů v německy hovořících zemích sloužila jako jeviště třída ašského gymnázia.

Chebská Svoboda hostila Farní ples

Kultura

Již devátý ročník tradičního Farního plesu se konal v sobotu 15.02.2014. Výtěžek charitativní akce bude věnován na rozvoj služeb Hospicu sv. Jiří v Chebu. Stovky návštěvníků tak při příjemné zábavě přispěly na dobrou věc.

Mladší žáčci bojovali na palubovce v Aši

Sport

Fotbalové naděje z celého regionu a také z Německa změřily své síly při turnaji v tělocvičně Keller. Skvěle připravenou akci podpořilo město Aš.

Sketch Head: Život gymnazisty

Sketch head

Co mají společného Holubí dům, Když muž se ženou snídá, Žít jako kaskadér a Boreček? Sketch Head.

Auto v Aši srazilo malou holčičku

Z měst

K těžkému zranění chodce došlo v Aši na Hlavní ulici. Malá dívka vběhla na silnici. Řidič nestihl zareagovat.

Cheb chce pomoci nájemcům bytových i nebytových prostorů

Z měst

Parkování zdarma, nenavýšení o inflaci či snížení nájmů při potřebě investovat. To jsou kroky, kterými chce město Cheb oživit náměstí a zaplnit své byty.

Republika Ašsko

Kultura

Nejzápadnější město České republiky, které leží doslova uprostřed Evropy a přitom na okraji zájmu úplně všech. Silně ovlivněno často obtížnou minulostí, statečně zápasící s nelehkou současností. Takové je město Aš.