logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 1962

Park Fest oživil sady Míru

Kultura

V sobotu 22. 8. 2015 se v Parku zážitků Bad Elster – Aš konal další ročník Park Festu. Spolek ProAš pozval čtyři kapely, které zahrály na dvou pódiích.

V Aši by měl být zrušen finanční úřad

Z měst

Agenda finančního úřadu v Aši bude přesunuta do Cheb. Město Aš nabídlo finančnímu ředitelství své prostory alespoň před daňovými přiznáními. Není jasné, co bude s budovou finančního úřadu.

Přístřešek zmizel z ašského sídliště kvůli nepořádku

Z měst

Mládež se scházela pod dřevěným přístřeškem u dětských hřišť na sídlišti v Dlouhé ulici. Nedopalky od cigaret, častý hluk a verbální urážky obyvatel sídliště vedly město k odstranění této pergoly. Kam bude nově přestěhována?

Ašské letní slavnosti přilákaly tisíce lidí

Z měst

V sobotu 15. srpna 2015 vrcholily Letní slavnosti. Den Ašanů, jak byly nazvány, nabídl vystoupení kapely Báry Zemanové, Evy a Vaška, Děda Mládek Ilegal Bandu, nebo třeba skupiny Slza. Počasí slavnostem přálo.I proto se na vrchu Háj sešly tisíce lidí.

Vesnicí roku v Karlovarském kraji se stala Krásná u Aše

Z měst

Krásná u Aše si odnesla nejvyšší ocenění z krajského kola soutěže Vesnice roku. Zlatou stuhu získala za úpravy obce, společenský život, práci s mládeží i péči o zeleň. Obec obdržela za první místo 160.000 korun od Karlovarského kraje.

Vysoké teploty vyhnaly lidi k vodě

Z měst

Útokem jsou brány vodní nádrže, ve kterých je možné se koupat. Tropické počasí trávili lidé na Ašsku ve Studánce u rybníka, v Podhradí na přehradě či u venkovních bazénů.

Slavnosti purkrabího Půty v Lokti měly jedinečnou středověkou atmosféru

Kultura

Tradiční slavnosti na hradě Loket se konaly 8. a 9. srpna 2015. Dobová vystoupení rytířů, přehlídka dobových řemesel, jarmark, hudba a tanec i ukázka sokolnictví čekaly návštěvníky na nejkrásnějším hradě na západě Čech.

Ašští bajkeři pořádali triatlon v Podhradí

Sport

Další ročník závodu Ašský X – triatlon připadl na neděli 9. srpna 2015. Novinkou byla štafeta.

Stovky kilogramů dřeva v milíři zapálili v Aši Němci

Z měst

Rodina Caranů připravila na středu 5.8.2015 pro své přátelé z německého Rostocku milíř. Ten měl být důkazem toho, že uhlíři drží slovo a že hranice mezi státy nejsou žádnou překážkou před udržováním společných tradic.

Krásné bydlení pro handicapované bude brzy využito

Z měst

V Aši bylo díky dotacím postaveno bydlení pro osoby se zdravotním postižením. To má společně s chráněným bydlením transformovat sociální služby a pomoci postiženým lidem se začleněním do běžné společnosti v přirozeném prostředí.