logo MVTV.cz

Byli jsme se za vás podívat na Střelnici

Z měst Ašsko

Střelnice, bývalé AKS, bývalá Střední průmyslová škola i bývalá poliklinika jsou nabízeny k dlouhodobému pronájmu, který by měl svou výhodností lákat investory.

p 22.02.2013 15:49

to by bylo super kdyby se toho nekdo ujal.

Zdenka 22.02.2013 20:20

Na Střelnici byla pivnice,restaurace,hlavní sál a vinárna.Podél hlavního sálu bylo podloubí a nad nimi balkony.Ten byl rozdělen .Bylo tam ještě vyvíšené místo v takové dřevěné ohrádce..Byla tam vynikající akustika.Každý týden tam bylo narváno .Velkou část návštěvníků tvořili vojáci.Tam jsem se seznamila s manželem.Již je to 50 let.Jsem ráda ,že prostřednictvím MVTV jsem se mohla podívat do těchto prostor. Děkuji.

pamětník.cz 22.02.2013 22:19

Souhlasím.Tenkrát bylo město Aš plné krásných mladých dívek(učnice n.p.Tosta Aš) a pohledných chlapců(vojáci zákl.služby). A dnes?Prostitutky,bezdomovci,narkomani,zloději. Mám pokračovat dál?

pamětník.cz 22.02.2013 21:18

Tak tento komentář byl velice nepřesvědčivý.Nikdo nechce korektně prohlásit,že tyto objekty díky děsivé politice našich předchozích vlád,jsou už dávno určené k likvidaci,ale nejsou k tomu jaksi potřebné finanční prostředky.

xxx 23.02.2013 10:23

Jsou to nostalgické vzpomínky.Ale kdo dá tolik peněz do vzpomínek?

Pavel 23.02.2013 15:46

Mě tedy zase příjde nelogické investovat peníze do nějaké aritmy. Raději ty peníze vezmu a proinvestuji je na střelnici i s vědomím, že to bude jen kapka v moři. Udělám střechu, okna, fasádu a zajistím tím konzervaci a udělám z této městu kazící budovy alespoň něco hezkého - leč prozatím nefunkčního

Martin 23.02.2013 16:21

A k čemu bude nefunkční starý barák? V Aši není kde hrát, nedělají se žádné koncerty, tak se bude moct hrát aspoň v Artitmě.

Pavel 24.02.2013 11:24

Nefunkční starý barák :D Hlavně že Aritma je funkční architektonický skvost. Svým příspěvkem jsem chtěl říci, že mi nejde o to někde hrát či dělat koncerty, ale o to zachránit tuto historickou a zajímavou budovu, která hyzdí naše rozkvétající se město. A "nefunkční" bylo namysli jen dočasně!!! Je jasné, že město nemá potřebné peníze a bez dotace EU to nepůjde a v případě, že by se do toho pustilo město na vlastní náklady, tak by šlo o rekonstrukci na etapy a postupně by se projekt dotáhl do finále. Ale to by byla hudba budoucnosti...a pak by jsi si tam mohl chodit hrát a dělat koncerty...

Martin 24.02.2013 15:08

Fajn, budeme 20 let zachraňovat po částech střelák a mezi tím se na to tady všichni mladý vyserou. Jsem rád, že bude Aritma, protože se jí dočkáme velmi brzy, sice to není žádnej skvost, ale aspoň tu bude fungovat něco, kde se dá hrát a pořádat akce. Střelák prostě počká, snad do té doby nespadne.

Zdenka 25.02.2013 17:02

Zdá se mi že město nemá koncepci. vysoké investice do sportovního areálu,to by nemělo být všechno.Podívejte se co se připravuje v Aši,,,Prázdná budova na Patě,prázdná poliklinika na Vrchu,prázdná Střelnice,prázdná textilka,AKS a o továrnách nepíšu.Aritma -hnusný barák. Naši radní si myslí že někdo ty baráky koupí.Vezměte si Ašské kino .Nevím jestli ten dům se novému majiteli vyplatil.To kino se muselo neustále udržovat.Včetně vody ,která se musela občas odčerpávat.Když se zeptáte lidí v Selbu zda chtějí mít vlaky do Aše ,tak kroutí hlavou-vyhozené investice. V Selbu se opravuje nemocnice a nedaleko se bude stavět penzion pro starší spoluobčany. Vůbec nechci říci že se nic v Aši neudělalo,ale v lednu MF psala že revitalizace náměstí Goethe se zastavuje.Domy ,které se vystavěli v této oblasti jsou mokré a tak si myslím ,že investovat ano ,ale vzít za vděk zdravým selským rozumem by občas neškodilo...

ludvík Šarina 25.02.2013 19:39

Musíme si uvědomit,že tyto oběkty o kterých se tady vede debata byly postaveny v době,kdy v Aši bylo 22tisíc obyvatel a další tisíce v okolních lokalitách.Město Aš patříci k bohatým městům,nebo nejbohatším v první republice toto ptřebovalo k svému životu a mimo uvedené sem patří ještě kino Apolo,dnešní kino fungovalo i jako divadlo Centrum(vystupoval tady i Marvan)k tomu Lidový Dům,Střelnice, dokonce na "okružní" sady nar,výboru bylo ašské zoo. Chci tím říci zě za velké peníze vélké budovy v té době opodstaněné, nebyla televize a bohatá Aš se společensky realizovala jinak. Dnes bez textilu je chudé provinční město a na tuhle revitalizaci už nemá lidi a peníze a je to historie.

x 25.02.2013 21:54

...Dnes bez textilu je chudé provinční město... svatá pravda! Otázka je, zda-li se s tím ještě něco dá dělat. Orientace na sport a kulturu mi nepřipadá jako příliš šťastná. Sport ještě možná. Ale kultura? Knihkupectví není, kino není, divadlo - ochotnické, koncerty - ? Zůstalo jen to pivo. To je totiž věčné...

Věra 02.03.2013 18:12

Děkuju,že jsem se mohla podívat a zavzpomínat na krásné časy našeho mládí strávené na "Střeláku".Já osobně bych také raději investovala do jeho obnovení,ale částka je to opravdu děsivá.Naše generace, zhruba padesátníků,by určitě uvítala,kdyby se tam konaly např.taneční zábavy v duchu 80.let,ale do klubu,který bude v Aritmě spíš pro naše děti asi jen tak nezavítáme.

Romana 05.03.2013 09:30

No nevím jak se zaměstnanci radnice vyrovnají s tím že bude kolem staré Radnice-MěÚ zvýšený pohyb ml.lidí a zřejmě tam nebude tak čisto jak dosud.Prázdné lahve,plechovky,sprejeři atd.Ten prostor je hodně veliký na uhlídání.A stážníky potřebujeme i v jiné části města.

Martin 06.03.2013 12:22

Koukám, že mladý lidi jenom dělají bordel, chlastaj a sprejujou. A radnice je exklusivní prostor pro starý úředníky. Co to je? Wake up Romano.

Přidat nový komentář