logo MVTV.cz

Beseda v Hranicích ožila rejem masek

Kultura Ašsko

Především strašidelné masky si pořídily děti mířící na tradiční na Halloweenskou diskotéku. Účast byla veliká a zábavu si užili i dospělí.

(pr)

Milan Šindelář 09.11.2016 20:49

smutné... Vážně už nikomu nevadí kultura smrti?

Tony Stark 11.11.2016 11:45

Jaká kultura smrti proboha?!! Halloween či dušičkový rej masek, navazuje na pohanské tradice které lidstvo provázejí od počátku věků a jak Římané tak Keltové, Germáni i naši slovanští předkové to takhle nějak slavili. Naopak Dušičky jsou poměrně nepřirozená "novota" vnucená církví.

Milan Šindelář 11.11.2016 16:38

Tak ta "vnucená novota" už nějaký "pátek" má tradici. Nucení dětí maskovat se za "strašidla" a slavit okultní pohanství, pro jakousi scestnou potěchu "dospělých" je zvrácenost, nemyslíš?

Tony Stark 11.11.2016 20:40

Nemyslím, on ty děti totiž nikdo nenutí. Zvracené by bylo nutit je mávat fanglí na nějakou politickou kreaturu jako to zažívali moji rodiče. Tady se prostě jen děti mohou na jeden den proměnit ve strašidla. Nevidím problém.

Milan Šindelář 12.11.2016 14:18

"... proměnit ve strašidla." myslím že právě toto a nejen to (původ a význam) může velmi deformovat cítění dětí, představy, že se po smrti lidé stanou příšerami a určitě strach z toho co nechápou jim taky neprospěje. Proč se takové věci konají ve školách, školkách, jaký to má význam? Obchodní zisk, změna či přijímání cizí kultury, nebo duchovní boj? Děti je poměrně lehké zmanipulovat, v tom vidím problém.

Přidat nový komentář