logo MVTV.cz

Exekutoři v Aši vymáhají 582 milionů korun - zadluženým se snaží pomáhat dluhová poradna

Z měst Ašsko

V Aši je v exekuci každý pátý občan starší 15 let. Město Aš je tak jedním z nejzadluženějších měst v kraji. Lidem v tíživé životní situaci může zdarma pomoci dluhová poradna, která funguje na městském úřadě.

Helča 21.04.2017 13:14

Není to zrovna pěkná vizitka. Neustále si kladu otázku, proč se lidé zbytečně zadlužují a potom nejsou schopni si plnit povinnosti vůči věřitelům. Výše pohledávek přesahuje jejich měsíční příjmy. A třeba z praxe vím, že soudy řeší i částky v podstatě zanedbatelné. S tímhle se může setkat kdokoliv z nás. Vyhlásit na sebe osobní bankrot... ne každý splní podmínky. Dluhy jsou a budou začarovaný kruh. Také s tím mám nepřímou čest.

jin 22.04.2017 13:47

Máte pravdu o té vizitce, ale život je složitej.

jin 22.04.2017 13:47

Máte pravdu o té vizitce, ale život je složitej.

Helča 22.04.2017 20:02

Teď nevím, zda se usmát či rozčílit. Podívejte se, nemám taky sice zvlášť na růžích ustláno, ale musím si dobře rozmyslet, jestli na tu hranu sklouznu nebo ne. Na tenkém ledě se pohybujeme všichni bez ohledu na rodinný stav, povolání, stačí neopatrný taneček na tomto ledě a jsme v tom až po uši. Na tuto problematiku existuje více úhlů pohledu. Jde o to, zda je nutnost se zadlužit či si brát úvěry i za šťastné Vánoce. On je život složitý, to máte pravdu, ale jaké si to uděláme, takové to budeme mít.

Míra Všetečka 24.04.2017 12:24

Dobrý den, (pro Helča) není to k smíchu, ale ani na umření. Podle mne z každé dluhové pasti je cesta ven. Znamená to jen určitý podíl zodpovědnosti, určit si priority. Docela mne zarazily případy, kdy se mladí lidé dostanou do problémů kvůli úvěrům na drahé telefony, či vánoční dárky. Přeji pohodu a usmívejte se bez dlužně na svět. Míra Všetečka

Helča 25.04.2017 17:01

Ona vidina získání velkých peněz bez úsilí je velice lákavá a zároveň past. Stačí se párkrát podívat na televizi, kde se to reklamou na půjčky jen hemží. Na internetu to samé, v mnohem horší podobě. Co je děsivé, je fakt, že je to tlučeno do hlav i malým dětem, které si myslí, že tak je to v pořádku. On je to tak začarovaný kruh, v němž se výhody proměňují velice rychle v nevýhody. Dluhové poradny jsou v pořádku, v životě může přerůst přes hlavu leccos. Syrová realita. Ani já nejsem úplně s čistým štítem, také mám úvěr na bydlení, který jsem raději pojistila, za dobu, než budu mít úplně splaceno, nevím, co se může stát.

jin 25.04.2017 17:07

Absolutní souhlas

Přidat nový komentář