logo MVTV.cz

Proč se kácelo v jednom z největších ašských parků?

Z měst Ašsko

O les u Okružní ulice v Aši se začal zajímat spolek, který se zabývá ochranou přírody na Ašsku. Lesní hospodář vysvětlil důvody nedávné těžby dřeva.

Ondrej 08.06.2017 11:18

Docela by me zajimalo jack to tam vypadalo pred parkem. Jsou nekde nejake fotky/obrazky/pohledy?

Karel Po. 10.06.2017 18:58

Chápu smysl práce Zeleného dědka. Přesto mi přijde ztráta času scházet se s lesním správcem a debatovat o kácení stromů. Pokud si Zelený dědek přečte lesní zákon, ušetří čas druhým. Dále bych rád varoval ostatní občany ašska před praktikami Zbytečného dědka. Lezou na cizí pozemky, kde fotí cokoliv pořezaného- Dále fotky předávají na měÚ k prošetření. Lidi, dávejte si pozor na škodnou

Jaroslav Tupy 13.06.2017 11:49

Pokud si pan Karel Po. precte Zakon o Ochrane Prirody a Krajiny, zjisti, ze kaceni stromu podleha, az na vyjimky, rozhodnuti mistne prislusneho odboru zivotniho prostredi, kteremu predchazi setreni na miste. Techto setreni se Zeleny dedek z. s. aktivne ucastni a ze zakona ma jako spolek se zamerenim na ochranu prirody pravo na informovani o kazdem kaceni v oblasti ve ktere pusobi. Na techto rizenich ma tez pravo byt pritomen a vyjadrovat se k nim. Zelenemu dedkovi neprijde zbytecne schazet se s odborniky a nechat se poucit o jejich praci a rozsirit tak sve obzory. Jednoduse tak muze predejit nedorozumenim, coz pomaha predevsim aby nesiril domnenky ci nepravdy. Zeleny dedek z. s. NEVSTUPUJE NA CIZI POZEMKY BEZ SVOLENI, ani nepredava fotografie stromu ZA UCELEM PROSETRENI uradu. V nekolika pripadech jsme skutecne poridili fotodokumentaci poskozenych stromu, nebo stromu pokacenych bez povoleni. Tato fotodokumentace pak byla pouzita jako upresnujici prvek s polu s cislem parcely pri podavani ZADOSTI O INFORMACE od odboru zivotniho prostredi. Konkretne nas zajimalo, ZDA-LI BYLO RIZENI USKUTECNENO a zda-li nas o nem urad nezapomnel informovat. V pripade, ze by nas urad neinformoval, porusil by tim nase pravo na ucast na rizenich a pravo na vyjadreni se k danemu rizeni. To, ze odbor zivotniho prostredi vzal tyto zadosti o informace jako podnet k prosetreni je pochopitelne.

Přidat nový komentář