logo MVTV.cz

Ašský areál pod vrchem Háj by mohl nabídnout další zajímavosti

Z měst Ašsko

Návštěvníci sportovního areálu pod vrchem Háj v Aši by v budoucnosti mohli vidět vycpaná i živá zvířata. Ašské lesy zvažují zvýšit pro turisty i místní občany atraktivnost celého místa.

--- 05.02.2014 12:54

Tak to je super nápad, protože k rozhledně na procházku chodí spousta lidí. Když tam bude něco takovýho, bude to zpestření. Jen ještě nějaký to občerstvení kdyby bylo. Byli jsme tam mezi Vánocemi a Silvestrem, z chaty (té původní, která tam stála u lesní školky) se ozývala hudba, ale jinak pusto a prázdno. Přitom jsme potkali víc lidí, kteří by tam poseděli a dali si kafe, pivo, čaj. Ale věřím, že i to jednou bude. Držím palce při byrokracii, která všemu předchází.

x 05.02.2014 17:56

Super nápad. Na vycpanou prasečí rodinku by se zajisté přijel podívat kde kdo z širého okolí...

Irena Malinská 05.02.2014 18:02

Tak to je konečně něco, co si již několik let maminky s dětmi přály, samozřejmě i učitelé. Konečně ten nápad není nový a jsem ráda, že pan Ing. Červenka se ho, po těch letech, chopil a je schopen ho realizovat a jít přes všechny překážky, pro které do toho nikdo nešel, či nenašel odvahu k boji s úředním šimlem. Přeji Vám, pane Ing. Červenko, mnoho zdaru v realizaci tohoto projektu. Palec nahoru, děkuji.

Jaroslav Staněk 05.02.2014 21:38

Jak vypadají mrtvá, vycpaná zvířátka? To je jiste 100% ekologický projekt.Ano, v lese žvížátka nepotkají, tak je potkají virtuálně- vycpaná.Asi to není proti mysliveckému zákonu střílet a vycpávat selata divokých prasat. Nádherný příklad ekovýchovy na vyasfaltovaném placu.Díky!

Ing.Jiří Červenka 06.02.2014 10:13

Vážený pane Staňku, velmi mě mrzí, že vy jako pedagog zatracujete učební pomůcky a jejich získávání pro výuku a poznání. To, že je to správně asi svědčí o tom, že jsou jich plné školy,vzdělávací instituce i muzea. Je to váš názor já ho respektuji. Žádám vás jen o neházení klacků nastíněnému projektu. Tak jste to udělal v případě výstavby a provozu lyžařského areálu (po dvou letech dal soud za pravdu nám), lesnické činnosti v oblast pěstební činnosti a při realizaci projektů města Aše. Věřte mi, že i s těmito reakcemi jsme počítali a dokonce očekáváme zase nějaké anonymní udání. Přesto věřím,že pokud překonáme veškeré překážky a splníme zákonné a vyhláškové povinnosti projekt zrealizujeme. Jirka Červenka

Petr Nikodem 05.02.2014 22:09

Proboha tohle se nedá ani dokoukat... Lesní školka znamenají mrtvý vycpaný zvířata? Co tam jako ty děti chtějí učit?! Zastřelit a vycpat zvíře je největší ubohost jaká může být... Berte děti do přírody, na výstavy, do kvalitních ZOO nebo někam, kde se naučí zvířata milovat. Tohleto je hnus

Pepé 06.02.2014 08:53

Já jsem tedy rozuměl, že se jedná o tři různé projekty. Školka, obora a nějaká učební místnost. A podle vaší logiky by to znamenalo, že by vycpaná zvířata měla zmizet ze všech škol.

Míra Všetečka 06.02.2014 09:47

Vážený pane Nykodéme, váš urážející příspěvek byl smazán. Míra Všetečka

Irena Malinská 06.02.2014 17:25

Kdyby někteří diskutující poslouchali co říká pan Ing. Červenka, budou tam i živá zvířata (samozřejmě vhodná). Těžko by tam mohl být živý hranostaj, lasice, veverka apod. Vážení pedagogové, proč tedy máte v kabinetech vycpaná zvířata jako učební pomůcku? To vám nevadí? Přece je nesmysl jen představa jak myslivci, pod vedením Ing Červenky, zabíjí zvířata, vycpávají je, anebo je nechávají vycpat za účelem tohoto projektu. To je přece směšné.

Mgr. Pavel Matala 06.02.2014 21:40

Vážená paní Ireno, u nás na škole žádné vypelichané vycpané mrtvoly nenajdete. V 21.století to považuji za docela bezpředmětné. Učte spíš děti pohybovat se v tichosti po lese, aby měli možnost zahlédnout zvíře v jeho přirozeném biotopu. V tom je to kouzlo. Ne zavřít zvíře do ohrady, chodit na něj zírat a krmit mrkví a suchým chlebem... A když žádné v lese nezahlédnu, tak nejsem dostatečně obezřetný a půjdu domů, něco si o něm aspoň přečíst. Než budovat nějakou "ZOO", raději bych navrhl vybudování záchranné stanice pro poraněnou zvěř. Její návrat do volné přírody je po uzdravení většinou nemožný, takže ji pak s klidným srdcem můžete "ukazovat". Ale s tím by bylo asi podstatně víc práce, než s nějakou olezlou vycpaninou. S přáním pěkného večera PM.

Ondřej 07.02.2014 08:45

Pana Mgr.! Bacha na gramatiku, máte tam zásadní hrubku v přísudku.

Mgr.Pavel Matala 07.02.2014 14:29

Děkuji za upozornění, ale již nejsem panna... :-) S pozdravem Magistr theologie a učitel dějepisu PM.

Iveta 07.02.2014 09:29

Nevím....přijde mi jako blbost nacpat srnky a čuňata do ohrady, za vidinou toho, že to děti nějak vzdělá. To se mě nezdá. Taková vycházka do lesa je, si myslím, stonásobně účinější a výchovnější. Vycpaná zvířata už se za mě na školách nepoužívali....halooooo máme internet, plnej obrázků!!! Peníze jsou potřeba jinde, takový číčoviny je škoda peněz ,kord když v okolí Aše je tak krásná příroda, která je jistě plná zviřátek!! P.s. Pokud nějakej chytrej Ondra najde nějakou zásadní hrubku, nechť mě o tom vůbec neinformuje :-)

--- 07.02.2014 10:11

Mně se nápad s oborou prostě líbí a pod rozhlednou mezi lesy je pro ni ideální místo. Pamatuji se, že maličké minizoo bývalo kdysi na Americe, pak to tam předělali a jsou tam jiná zvířata. Nejsou zdejší a vůbec to nevadí. Když nevíme kam si vyjet na výlet, napadne nás často Amerika. Projdeme si to, pokoukáme na zvířátka, v blízké restauraci přímo u vody si dáme čaj, projdeme se po okolí. Vůbec nechápu, proč ta myšlenka lidem tak vadí. Pár zvířat v ohradě na koukání, děti nadšený, pak se projdu k rozhledně, pokoukám z věže......jen ta kávička mi chybí ke spokojenosti. Vůbec už nevěřím, že bývalá restaurace se otevře, majitelka má takový poklad a místo toho tráví zimu v zahraničí.....Takže jděte do toho, přidejte možnost občerstvení a uvidíte ten úspěch, nedejte na pár kritiků.

Jana 07.02.2014 13:37

Paní Iveta to vystihla naprosto přesně. Není co dodat.

Ondřej 07.02.2014 17:10

Je rozdíl mezi překlepem a hrubkou.

Lojza .... 08.02.2014 00:16

Pane Bože, tenhle pán vlastní lovecký listek, ale myslivcem ho nelze nazvat. Mluvit v souvislosti s divoce žijící zvěří o zvířatech nebo dokonce o zvěřině ( zvěřina=maso ze zvěře) nemuže nikdo, kdo absoloval řádné zkoušky z myslivosti. Adept by u zkoušky vyletěl!

Blažek 12.02.2014 08:49

Každá myšlenka přináší diskusi, každá iniciativa i své odpůrce. Připadá mi však podivné, když v přetechnizovaném světě, kdy děti často do lesa s rodiči vůbec nedojdou, kritizujeme záměr, který by dětem ukázal něco, za čím by jinak musely jet do vzdálené zoologické zahrady (nepočítáme-li obrázky na internetu jako rovnocennou náhradu). Pravidelně chodím například na výstavy chovatelů. Tak obrovský zájem zejména těch nejmenších dětí je důkazem toho, že internet je pouze internet ale vidět, pohladit či nakrmit je čím dál větší zážitek. Jestli navíc někdo věnuje svůj volný čas a začne pracovat s dětmi zapojenými v přírodovědném kroužku, pak již vůbec kritiku nechápu. A na konec, Docela by mne zajímalo, kdo z diskutujících opravdu cíleně vzal své dítě a šel se za úsvitu podívat na pasoucí se srnky. Zda měl vůbec to štěstí, že je viděl, protože to opravdu není jednoduchá záležitost. Ono nestačí být v lese potichu ale je třeba mít i znalosti, které si právě v přírodovědném kroužku děti mohou osvojit. (Nemyslím tím náhodné zahlédnutí srnky v dáli na poli při cestě autem do hypermarketu.)

Iveta 12.02.2014 14:51

Myslím, že výstava chovatelů je trošku něco jiného než "srnka v kleci". Pochopím vzdělávací programy ve spolupráci s myslivci. Taková lesní exkurze by měla být zahrnuta, minimálně jednou ročně, jako součást hodin přírodopisu. Možná nechť sami děti a studenti rozhodnou, zda-li by uvítali spíše hodiny v přírodě (z vlastní zkušenosti vím, že to jde), nebo pokoukání na zvěř v ohrádce. Vzhledem k tomu, jak je v Aši slušně vybetonováno, a přemarketováno ( to je na další diskuzi nechápu, jak bývalá Paříž Čech mohla dopustit všechny ty hyperhrůzy), je obora blbost. V Aši je nádherně , místy ještě zeleně, a pro zvěř svobodně. Myslím, že v Aši se jistě najde pár dobrovolníků, kteří by rádi vedli nějaký přirodopisný kroužek a třeba aj ve spolupráci s myslivci, či lesníky. Ale obora je zbytečná starost a hloupost. Děti nemají přece vyrůstat v tom, že srnka žije v ohradě proboha. Vymýšlíte tam samé voloviny. Betonujete jak diví, kacíte co můžete, a ještě by ste zavřeli lesní zvěř. A to v Aši nebydlím, ani nechci vědět, jak to vnímají místní.

Karel 12.02.2014 16:08

- nerozumím větě : jak bývalá Paříž Čech mohla dopustit všechny ty hyperhrůzy , ..... co má Aš společného s Paříží?

Iveta 13.02.2014 09:04

pokuste se podívat na dobové fotky Aše.....na ty nádherné vysoké zástavby. Dřívě v Aši vládla trošku jiná úroveň, takto se Aši říkávalo. Zajděte si třeba na úřad, jistě Vám to popíší lépe než já a třeba Vám i ukáží jak Aš v minulosti vypadala.

Pavel 13.02.2014 13:20

mentální strnulost

lahyena 14.02.2014 17:13

Jeste bych vycpal nejakeho slusneho myslivce,aby deti videli jak vypada.Jinak dobry

lahyena 14.02.2014 17:20

Treba az nejakej zaslouzilej myslivec v Asi zdechne,tak by mohl pro tyto ucely sve telo sveriti,myslim ze vycpana zviratka s vycpanym myslivcem by pritahla i spousta turistu.

Dáda 15.02.2014 11:22

To není vtipný.

Irena Malinská 28.02.2014 18:03

Krásné video. Neobejdou se bez stromů https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XBEyCr5AoIs

druhý pokus 28.02.2014 18:17

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XBEyCr5AoIs

Přidat nový komentář