logo MVTV.cz

Sokolovna v Krásné hostila maturitní ples

Kultura Ašsko

Zcela vyprodaný sál v Krásné zažil jeden z vrcholů plesové sezóny na Ašsku. Maturantů nebylo moc, ale dokázali pobavit.

Josef Mladý 10.02.2014 16:37

Určitě lepší prostředí než v temném- skoro vše potmě, špinavém, smradlavém AKS. Maturanti, místo toho, aby si užili a druhý den odpočinuli,vstřebali zážitky apod. tak tam jdou druhý den (do AKS) uklízet celej barák, přestože si vydělali jiní. Hnus to AKS.

Rostislav Chavec 14.02.2014 18:06

AKS - skoro vše po tmě? Dovol, abych se zasmál - vzhledem k celkovému příkonu pro reflektory na balkoně nebo i na jevišti, o osvětlení chodeb ze všech stran ani nemluvím... Špinavém? No, vždy po akci jako je maturák - tak to určitě s Tebou souhlasím a střepy od sklenic se nacházely a uklízely ještě týden po akci a rozmlácené WC a dveře samozřejmě rovněž asi patřily do pronájm sálu. A že by >maturanti< druhý den v neděli uklízeli "celej barák", je mi také novinka. Hlavně bych vyzdvihl to, že AKS (tedy - velký sál) není z akustického hlediska stavěno pro ozvučení a je prostorově mnohem větší. Takže, když byly Šibřinky a bylo tam 900 lidí, tak nám byl dobrej, co?

J. Kaloušová 15.02.2014 09:49

Reaguji na příspěvek Rosti Chavce. Po ukončení činnosti Ašských novin jsem, než mi vypršela výpovědní lhůta, v AKS uklízela. Po plese jsme obvykle nastupovaly ještě s Jiřkou Svobodovu na úklid i ve tři ráno, protože odpoledne v neděli už musel být sál připravený pro prodejce na pondělí, nebo na Šibřinky dětské v neděli odpoledne. Neumíte se představit, jaká spoušť byla po plese maturantů, záchody pozvracené i s odpuštěním posrané. Po jednou maturáku byly chodby jak posypané sazemi, nevím, proč, to nebyla normální špína. Jak vypadaly stoly ani nemluvě, kolik bylo rozbitého sklad, binec po podlaze atd. Nikdy neuklízeli maturanti, ti by to ostatně po oslavách ani nezvládli. Ale klid byl určitě součástí smlouvy mezi pronajímatelem a nájemcem, takže co se dalo dělat, AKS jsme se s tím muselo vypořádat. Já jen, že to v AKS zase nebylo tak špatné, i když záchody páchly přes všechnu snahu vylepšit to nějakou vůní atd. Mně se naopak nelíbí v Sokolovně, je to malé a na ples moc vhodné ne. Ostatně název sokolovna mluví za vše. Ale jak znám pronajímatele, určitě si udržování pořádku a chování umí dobře ohlídat, a to je dobře. Možná se tohle mělo zajistit i v AKS líp. Ale to už jsou jen vzpomínky, dneska i na ty pozvr....záchody vzpomínám s nostalgií.

Olé 11.02.2014 12:27

AKS je dobrej prostor. Sokolovna taky není nějaká výhra. V Aksu jsou největší problém záchody, ty jsou fakt hnusný. A to že ke konci plesu je v AKSu bordel je logické vzhledem k počtu lidí.

Ivoš D. 11.02.2014 17:53

Je blbý teď vzpomínat na Střelák, co? To už nemá cenu.

Rostislav Chavec 14.02.2014 19:53

... a na Střelák také rád vzpomínám... ještě, když jako děti, jsme chodili na Dětské karnavely při poslechu "Expresu 77" a později jsme tam jako "Skilton" ve svých 17 letech na těch samých akcích, tehdy pod hlavičkou SKZ (budoucí AKS), hráli. Byl to bezvadnej sál :-)

Ivoš D. 15.02.2014 10:55

Chce to kvalifikovaný personál. Číšníky, servírky, pořadatele. Chybí tam výčep, kuchyň, restaurace, kde by se dalo v klídku najíst, popř. vinárna či kavárna, kde se dá kouřit a hlavně s popelníky. To bylo dřív na Střeláku. Ale to už se nevrátí a nemá cenu to rozebírat. Už je to jen nostalgie.

Přidat nový komentář