logo MVTV.cz

Technické vzdělání by mělo mít v regionu budoucnost

Z měst Ašsko

Města, zaměstnavatelé i Hospodářská komora vymýšlejí společnou strategii, jak nalákat do učebních a technických oborů více žáků. Zároveň chtějí zbořit mýtus, že absolventi těchto škol jsou špatně ohodnocení a nemají perspektivu rozvoje. Generálním partnerem projektu je firma Abydos, s.r.o.

Pozvánka na besedu

(pr) 

Martin Valenta 06.11.2014 17:11

Keci a keci jdete se zajímat o zaměstnání tak vše dělá vrátný,bere od Vás životopis se žádostí a to je vše co se udělá ohledně zaměstnání,v Aši asi normální stav.A pak čekáte doma na zavolání ale to je jenom utopie v Aši!!!!!

abcd 07.11.2014 03:32

jo ale stejně budem potřebovat pitomce co budou dělat za málo 10-12 tisíc a vaší firmu budou držet nad vodou bez řečí protože jim nic jinýho nezbejvá.

jentak 07.11.2014 12:58

A ILOS! Jen tam ne...

Milan 07.11.2014 17:24

Já nevím, ale kdyby jsem viděl svýho čtrnáctiletýho syna, jak se hrabe v zásuvce, tak mu asi přinejmenším vysvětlím, že na to nemá kvalifikaci a o elektrice ví velký kulový. Ostatně dnes to neumí tak 90% dospělích.

Pavel 07.11.2014 21:15

http://a2larm.cz/2014/11/prace-v-krizi-na-delniky-se-divaji-s-despektem/

Standa 07.11.2014 23:16

Právě proto, že je společenské klima jaké je, že je školství nastavené tak špatně jako je, a místo aby vychovávalo a vzdělávalo žáky a studenty uplatnitelné na trhu práce, chrlí naprosto nesmyslně vystudované obory, které kdysi možná byli v módě, ale dnes… Rodiče skálopevně věří v mnoho nesmyslů při rozhodování o vzdělání svých dětí, stejně jako žáci samotní. Věřte, že v osmnácti nikdy nebude z absolventa manažer jen díky škole… Naopak, schopný technik, nebo řemeslník se jím jednou může skutečně stát. Pochopit, že celá Evropa nemá technicky a řemeslně zdatné odborníky je základ, z něho vycházejte a ten hlad bude čím dál větší. A že se Ašsko přihlásilo k celé aktivitě jako první v celém kraji je jedině dobře. Někde se začít musí a pořád platí jedno, co si neuděláme sami… :-) I místní zaměstnavatelé, ti co to opravdu myslí vážně, věřím, že postupně z-mění své personální strategie. Jenom sedět na zadku a stěžovat si už prostě nestačí…

Někdo 11.11.2014 08:53

Místní zaměstnavatelé marně shání odborníky z jediného důvodu, neznám totiž žádného, který by šel makat do České firmy za 15 - 25 tis. , když v Německu dostane řádově minimálně dvakrát tolik. A dokud je firmy nebudou chtít řádně zaplatit, budou shánět marně.

Standa 11.11.2014 16:34

Proto půjdou do obchodu pracovat s maturitou za ještě mizernější plat, nebo si vystojí dlouhou frontu na jedno volné místo úředníka, který nemá o moc víc, ne-li méně… :-) Jak píšu, tento problém je v celé Evropě a dle toho se bude přizpůsobovat i trh práce. To, že jsme z části např. levná montovna pro Německo, kde my vyrobíme výrobek (nikoliv finální, ale pouhý komponent) a v Německu z něho sestaví finální výrobek, který bude mít několikanásobně přidanou hodnotu za kterou se i prodá koncovému zákazníkovi, tzn. mohou si potom dovolit mít např. vyšší platy, tak to prostě zatím je… Kdo to způsobil, dovolil a proč, to je věc historicky jiná. Ale nebrání to udělat z našich dětí odborníky uplatnitelné mj. kdekoliv po celém světě...

Přidat nový komentář