logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 2055

Pohoda s Radiem Egrensis: Hvězdárna Františka Krejčího

Ptáme se

Ředitel hvězdárny Miroslav Spurný mluví o zajímavostech pozorování vesmíru či historii i budoucnosti hvězdárny. Nechte se zlákat k návštěvě.

Pamětní deska je zpět na ašské rozhledně

Z měst

Otevření rozhledny v roce 2014 se neslo v duchu slavnostního umístění pamětní desky u vchodu do ašské dominanty, která byla postavena v letech 1902 – 1903 a otevřena pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 1904.

Malí fotbalisté i členové oddílu bojových umění se vrhli na úklid

Z měst

Okolí sportovní haly Keller v Aši bylo uklizeno sportovci, kteří zde mají zázemí. Obrovské hromady listí a odpadu všeho druhu skončily na skládce.

Městský úřad v Aši bude do podzimu kompletně opraven

Z měst

Městu Aš se podařilo získat dotaci na rekonstrukci úřadu v Kamenné ulici. Měnit se bude kompletně celá budova. Slíbeno je lepší uspořádání, nový výtah, oprava fasády, výměna oken, rozvodů i nábytku.

12. díl Tajemných zákoutí

Tajemná zákoutí

Budeme mluvit o příběhu lidské bestie, která využila bezvládí krátce po ukončení druhé světové války a předvedla v nejhrůznějších barvách, čeho všeho je vůbec lidské pokolení schopno.

Cheb proinvestuje stovky milionů

Z měst

Další miliony korun bude město Cheb investovat do sportovišť, sídlišť, silnic, chodníků, parkovišť i cyklostezek. Do několika let by se mohl k nepoznání změnit i sportovní areál TJ Lokomotiva. Část peněz do rozpočtu přiteče i z EU.

Na rozhlednu se vrátí kopie před třemi roky ukradené pamětní desky

Z měst

Letošní otevření rozhledny na vrchu Háj na začátku turistické sezóny bude jiné než roky předešlé. Tentokrát tu totiž proběhne malá slavnost, při které bude u vchodu do rozhledny znovu umístěna pamětní deska.

Město Hranice začalo s revitalizací místního hřbitova

Z měst

V rámci revitalizace dojde k úpravě terénu, chodníků, veřejného osvětlení a doplnění mobiliáře. S financováním projektu pomůže dotace ve výši 70%.

I v Chebu by mohly vzniknout lázně

Z měst

Nový plavecký bazén, dětské brouzdaliště, vířivky, wellness s 5 druhy saun i restaurace by mohly vyrůst nad zimním stadionem v Chebu.

Město Aš zaznamenalo obrovský úspěch v získávání dotací

Z měst

Stoprocentní úspěšnost může město Aš vykázat při získávání dotací v letošním roce na své připravené projekty. Finance pomohou s výstavbou nových sportovišť, s rekonstrukcí budovy úřadu, či s rozsáhlými úpravami Goethova náměstí.