logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 2762

Festival Ašlerky nabídl kulturní vyžití stovkám návštěvníků

Kultura

Již po šestnácté se v Aši konal divadelně-hudební festival Ašlerky. Od středy 18. do pátku 20. června přilákal mnoho lidí do bývalého AKS i do Parku zážitků Bad Elster-Aš.

Dark Side: Františka Barborka Pošmourná

Dark Side

Narozena roku 1953. Žena, která má diagnostikovaný Downův syndrom. Přes deset let žije v Domově pro osoby se zdravotním postižením Pata Hazlov. Pravidelně si zapisuje deník a poezii. Její básně zní lyricky, přesto často zachycují určitý děj a…

Letní slavnosti v Mokřinách se nesly v duchu doby "květinových dětí"

Z měst

Obětavé pořadatele vyslechlo počasí a do centra Mokřin zamířili nejen místní, ale čas si našlo i mnoho hostů z okolí. Všichni příchozí ocenili bohatý program pro dospělé i děti.

Akademie v Hranicích měla velký ohlas

Z měst

Po dvou letech připravili žáci a učitelský sbor hranické školy společenskou akci, která přilákala do sálu Sokolovny mnoho lidí.

Aš i Cheb se snaží bojovat s prostitucí

Z měst

V Chebu chtějí odvážet prostitutky na detašované pracoviště městské policie za městem. V Aši policisté monitorují problematické části kamerami i osobně.

Akce Na kole dětem dojela do cíle v Aši

Sport

Vedení města přivítalo účastníky dalšího ročníku sportovní události, která podporuje následnou léčbu dětí, které onemocněli rakovinou. Josef Zimovčák přivedl peloton do Aše.

Patafest 3

Kultura

Potřetí a pravděpodobně naposledy ožil areál Domova pro osoby se zdravotním postižením Pata Hazlov v rámci společenského a osvětového festivalu Patafest, který uspořádalo občanské sdružení KOS ve spolupráci se SZŠ a VOŠ Cheb a desítkami dobrovolníků.

Chebské dvorky byly již podvanácté plné umění

Kultura

Další ročník festivalu uměleckých projektů umožnil stovkám možná i tisícům lidí spojit kulturní zážitek s návštěvou historických částí města Chebu.

Pohoda s radiem Egrensis: Lucie Poláková

Ptáme se

O třetím ročníku Patafestu, který se bude konat již v neděli 15. 6. 2014 v areálu Domova pro osoby se zdravotním postižením Pata Hazlov hovořila v rozhovoru na rádiu Egrensis organizátorka akce Lucie Poláková. Jaký bude program, čeho se dosáhlo…

S poškoláčkem Jiřím Žáčkem se pobavily desítky dětí v Aši

Kultura

Známý český spisovatel a básník přijel do ašské knihovny. Spolu s Alenou Vávrovou ukázali, že dokáže svými knížkami zaujmout i další generaci.