logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 3148

Gymnázium v Aši má nové laboratoře

Z měst

Karlovarský kraj uvolnil několik milionů korun na vybavení ašského gymnázia. Žáci i učitelé se mohou těšit na nové laboratoře pro výuku fyziky i chemie. Škola však investovala i do ostatních prostorů budovy.

Opozice ve Františkových Lázních kritizuje smlouvu o pronájmu

Z měst

Opoziční zastupitelé poukazují na unáhlené podepsání smlouvy o pronájmu u rybníka Amerika. I když smlouva byla do roku 2018 platná, vedení radnice podepsalo novou. Reálně na 20 let.

Město Cheb nechce přijít o unikátní kamna

Z měst

Vedení města se bije za to, aby Chebská národopisná kamna zůstala v Chebu. Kamna vznikla rukama Willibalda Russe v letech 1941-1944 na objednávku tehdejšího chebského muzea.

Seriózní "zprávy" 14.10.2015

Seriózní "zprávy"

Američané v Chlebu, prohra obce Hrozná, další předražené pozemky v Josívkovských Lázních a oslavy Libového dvora. To vše a další v novém díle Seriózních "zpráv".

První sníh zaskočil Ašany

Z měst

Problémy se sněhem měli ve středu 14. října 2015 především motoristé. Několik automobilů s letními pneumatikami jízdu po čerstvě zasněžené silnice nezvládlo. Sníh lámal i větve stále zelených stromů.

Memoriál Michala Šneberka se konal již podesáté

Z měst

Soutěž plastikových modelů proběhla v Sokolovně v Krásné. V sobotu 10. října byl vystaven historicky největší počet modelů na této soutěži.

Vernéřovští drží tradici společného setkávání

Z měst

Vernéřovští rodáci žijící v Německu a současní obyvatelé obce si dali dostaveníčko v místní restauraci, aby připomněli důležitost vzájemné spolupráce a přátelství.

Spisovatelka Ivanka Devátá rozdávala energii i v Aši

Kultura

Známá česká herečka a spisovatelka Ivanka Devátá přijela do Aše na besedu v ašské knihovně. Mnoho čtenářů si užilo povídání s pozitivně naladěnou a i ve vyšším věku stále hodně aktivní ženou.

Hradní dvůr v Chebu prošel rekonstrukcí

Z měst

Před rokem 1989 hojně navštěvované místo změnilo způsob užívání. Historická budova bývalé restaurace se stane domovem seniorů.

Průchod v „hasičárně“ bude opraven

Z měst

Město Aš investuje do zkrášlení průchodu v památkově chráněné budově, ve které vzniklo před nedávnem i nové muzeum.