logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 3148

Stroje, strojky, hejblátka jsou k vidění v muzeu v Aši

Z měst

Ve čtvrtek 9.7.2015 zahájila vernisáž v ašském muzeu výstavu o textilní výrobě. Návštěvníci mohou vidět staré textilní stroje. Celou expozici doplňují informační bannery a videoprojekce.

Ašský triatlon přilákal i přes úmorná vedra 70 závodníků

Sport

Již 23. ročník Ašského triatlonu se konal v neděli 5. července 2015 ve Studánce u Hranic. Závodníci si mohli odnést jak věcné ceny, tak důležité body do Karlovarského poháru v triatlonu. Jedna závodnice po závodě zkolabovala.

Ašská fotbalová akademie trénuje s dětmi ze Schönwaldu

Sport

Mladí fotbalisté trénují i o letních prázdninách. Jednomu z nich se podařilo se dostat do fotbalového klubu Dukla Praha.

Cesta k vítězství: Dan Zámečník

Sport

Mladý thaiboxer Dan Zámečník se snaží uspět jak v zápasech, tak v životě. Krátký dokument o přípravě a zápase před domácím publikem zpracoval ve spolupráci s MVTV.cz Jiří Novák v rámci studia na Vyšší odborné škole publicistiky.

Slavnosti na Kaiserhammeru se konaly již po dvacáté šesté

Kultura

Velká skupina lidí si užila další letní slavnosti na česko-bavorsko-saských hranicích. Teplé počasí organizátorům přálo.

Evangelický kostel v Podhradí má novou střechu

Z měst

Více jak 300 let starý kostel se díky evropským dotacím dočkal nové střechy z přírodní břidlice. O historii i současnosti kostela se dozvíte v následující reportáži.

Aš bude pravděpodobně vracet pozemky církvi

Z měst

Pozemky v Aši i okolních obcích si nárokuje Římskokatolická farnost. Většinou se bude jednat o pozemky kolem kostelů. Českobratrská církev evangelická v Aši se zatím k restitučnímu řízení nepřihlásila.

Ašský milíř přilákal stovky lidí

Kultura

Za slavnostmi ašského milíře, country kapelami a dalším příjemným programem přišly stovky lidí. Tuny dřevěného uhlí udělali radost všem pořadatelům, kterým se podařilo navíc vybrat i 10.000 korun na charitativní účely.

Ašští zastupitelé debatovali převážně nad nemovitostmi města

Z měst

Ve středu 24. 6. 2015 se sešli ašští zastupitelé na pravidelném zasedání. Schválili poskytnutí dotací na letní akce v sadech Míru či pořádání „Adventu“, který zajistí skupina scénického šermu Rectus. Byla schválena územní studie pro rozvoj lokality…

Havana Lounge Bar láká na kvalitní jídlo a pití

Z měst

V Aši byla otevřena nová restaurace nazvaná Havana Lounge Bar. Návštěvníkům má nabídnout jak chutnou kuchyni, tak bohatý výběr alkoholických nápojů. Pohodový bar navazuje na fungování hudebního klubu Havana, nad kterým se restaurace nachází.