logo MVTV.cz

Video archiv

Počet výsledků: 3099

Hranické zastupitelstvo volilo starostu

Z měst

Miroslav Picka je opět starostou města Hranice. Byl zvolen všemi hlasy přítomných zastupitelů.

V Aši bylo otevřeno druhé nově budované hřiště

Z měst

U základní školy v Hlávkově ulici bylo veřejnosti slavnostně představeno nové hřiště. Vzniklo oválné multifunkční hřiště s mantinely, stanoviště na provozování některých atletických disciplín, šatny se zázemím i dvě malá venkovní hřiště.

Vedení města Aše se nemění

Z měst

Zastupitelstvo města Aše na ustavujícím zasedání 5. listopadu zvolilo starostu, místostarostu, radu a orgány města. Pozici starosty obhájil Dalibor Blažek. Místostarostou bude na další čtyři roky Pavel Klepáček.

Ašské obrazy byly lákadlem

Kultura

V prostorách muzea začala výstava obrazů souvisejících s historií Ašska. Výstava přilákala desítky zvědavých návštěvníků.

Technické vzdělání by mělo mít v regionu budoucnost

Z měst

Města, zaměstnavatelé i Hospodářská komora vymýšlejí společnou strategii, jak nalákat do učebních a technických oborů více žáků. Zároveň chtějí zbořit mýtus, že absolventi těchto škol jsou špatně ohodnocení a nemají perspektivu rozvoje. Generálním…

Nová sportoviště byla slavnostně otevřena

Z měst

V areálu školy v Okružní ulici v Aši je k dispozici hřiště na plážový volejbal, basketbalové hřiště, prvky pro provozování atletických disciplín, či fotbalové hřiště s umělým povrchem.

14. díl Tajemných zákoutí

Tajemná zákoutí

Helmbrechtský pochod smrti trval 22 dní a měřil bezmála 200 km. Vyžádal si 178 obětí. O tom, že však válka nezná vítězů, ale jen poražených, svědčí i útok spojeneckého letectva na vlak s maďarskými studenty. Více v dalším dílu Tajemných zákoutí.

Povolební koalice jsou zřejmě konečné

Z měst

Na Ašsku budou zasedat zastupitelstva začátkem listopadu. Obsazení radnic lze už nyní odhadnout.

Cestovatel Jiří Kolbaba zavítal do Aše

Z měst

Rekonstruovaná „Hasičárna“ byla svědkem úžasného vyprávění jednoho z nejznámějších českých cestovatelů. Stovky fotografií přiblížily příchozím kultury, přírodu a život na šesti kontinentech naší planety.

Výlov Březovky přilákal davy lidí

Z měst

Tradiční výlov rybníka v blízkosti areálu, kde kdysi stála porcelánka, přinesl rybářům lepší úlovek než v loňském roce.